Kapat

Evime Mobilya Alıyorum…


Evime Mobilya Alıyorum…

Bir evi en güzel gösteren mobilyadır. Bu noktada mobilya seçimi çok önemlidir.  Evime bir mobilya alsam acaba nelere dikkat etmeliyim?

Tarz: Herkesin tarzı farklıdır. Bu yüzden  Retro, Modern, Country, Rustik vb. tarzlardan hangisi zevkinizi yansıtıyorsa ona göre mobilyalarınızı seçmelisiniz.

Mobilya Tarzları

Country:  Genellikle açık renkli modeller tercih edilir.

İskandinav Tarz:  Mobilyalar duvar ile bağlantılı olmalıdır. Buna tarza göre duvar ve mobilyaların renkleri beyaz veya gri olarak tercih edilebilir.

Retro:  Daha çok kahverengi renklerin ağırlıklı olduğu, klasik mobilyaların kullanıldığı ve ahşabın tercih edildiği bir tarzdır.

Modern:  Beyaz ve siyah renklerin kullanılmasıyla karşıtlık hissi uyandıran bir tarzdır. Ortamdaki eşyaların azlığı sayesinde mobilyalarınız daha çok ön plana çıkacaktır.

Rustik:  Büyük mobilyaların hakim olduğu ve beyaz renk ağırlıklı gösterişli mobilya tarzıdır. Luxury:  Bu tarz aydınlatma sistemiyle ön plana çıkmaktadır. Daha çok göze çarpan avize ve albenisi yüksek mobilyalar tercih edilmelidir.

Pop & Color:  Bu tar için daha çok renkli ve ferah mobilyalar tercih edilebilir. Açık renkler öncelikli tercihtir.

Vintage:  Günümüz tasarımlarından uzak, 1960’lı yılların esintisini hissettirecek mobilyalardır.

Mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar:

Kalite: Uygun fiyatlı olsun diye kalitesiz mobilya alarak paralarınızı çöpe atmamalısınız. Unutmamalısınız ki mobilya kısa süre için alınmaz. Dolayısıyla mobilyalarınız uzun süre kullanabileceğiniz kalitede ve dayanıklılıkta olmalıdır.

Rahatlık: Yüksek densli sünger kullanılan mobilyaları tercih edebilirsiniz. Bu yüzden kullanılan süngerin densi ve yayların özelliklerini öğrenmeniz size yarar sağlayacaktır.

Renk: Mobilyalarınızın renkleri tercih ederken duvar rengini ve odanızın güneş ışığını alma durumunu göz önünde bulundurmalısınız. Koyu bir mobilya rengi ışık almayan karanlık bir odayı oturulmaz hale getirebilir.

Mdf ve Suntalam arasındaki farklar nelerdir?
Mobilya alınırken insanlar arasında konuşulan husus “Suntalam mı yoksa mdf mi?” sorusudur. Görünen o ki artık suntalam mdf’nin tahtını sallayacak gibi. “Suntalam Dayanıksız” düşüncesi yeni teknoloji ile yapılan suntalamlardan dolayı yok olmak üzere. O yüzden sizlere suntalam ile mdf’yi tanıtmak isteriz…
Suntalam:
Yapımında talaş ve yapıştırıcı kullanılmaktadır. Ayrıca ilave edilen ilaçlarla mukavemeti arttırılmıştır. Ardından bu maddelerin karıştırılmasının ardından prese konularak sunta elde edilir. Suntanın dış yüzeyine lamine kaplanması ile suntalam elde edilmektedir. Artık suntalam lamine kaplamadan dolayı suya ve neme karşı dayanıklı bir hale gelmiştir.
Mdf:
Mdf ağaçtan elde edilen toz parçalarının ve yapışkanın preslenmesiyle elde edilir. Suntalama göre mukavemeti daha yüksektir ancak içeriğinde kullanılan malzemelerden dolayı dayanıksız olanları da mevcuttur. Genellikle şekil verilecek mobilyalarda, nemli ortamlarda mdf kullanılır. Ancak kuru ortamlarda daha çok suntalam tercih edilmektedir. Bundan dolayı mobilyanızı nerede kullanacağınızı belirleyip ona göre tercih yapmak daha doğru olacaktır.


Takipte Kalın

BSMHOME © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır