Kapat

Teslimat ve İade


Tüketici kanununa göre " sebep göstermeden cayma hakkı " ürün tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde geçerlidir.

Ürün iade süreçlerinde aranan en temel özellik ürünün satılabilirliğinin bozulup bozulmadığıdır. Dolayısı ile ürünün içeriğinin bozulmaması, orijinal kutu ve paket elemanlarıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. 

Ayrıca isminize düzenlenen fatura ve varsa diğer satış evraklarının da ürünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Özetle ürünü nasıl teslim aldıysanız aynı şekilde iade etmeniz gerekmektedir. Mesafeli satış sözleşmesinde yer alan " Cayma Hakkı " ve " Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler " şartlarına uygun olmalıdır. Kurum ve firmalara satış yapılmış ise iadeler sadece " iade faturası " ile yapılabilir.

Kusurlu Ürünün İade Edilmesi

Vermiş olduğunuz siparişler lojistik departmanımız tarafından kalite ve sağlamlık testleri yapıldıktan sonra kargoya teslim edilir.

Eğer ki ürünün taşımadan kaynaklanan bir kusuru olduğunu düşünüyorsanız öncelikle ürünün ambalajına bakınız olmaması gereken bir ezilme yada hasar var ise ürünü kesinlikle teslim almamanız gerekmektedir. Ürünün hasarlı olduğunu düşünüyorsanız kabul etmeyerek iadesini başlatmış olursunuz.

Eğer ürünün hasarlı olduğunu teslim aldıktan sonra fark ederseniz ürününüzü yine iade edebilirsiniz. Ancak burada kullanıcının herhangi bir hatası olmadığına hükmedilirse iadeniz yapılacaktır. Ancak kullanıcı hatası, söz konusu ise iadeniz kabul edilmeyebilir veya üretici firma ile görüşülerek onarımı yapılabilir veya onarım bedeli düşülerek iadesi gerçekleştirilebilir. 

İadesi Olmayan Ürünler:

Orijinal kutusu, ambalaj ekipmanları bozulmuş, tekrar satılabilirliğini yitirmiş, ürünleri iadesi kabul edilmemektedir.

Ürün üzerinde tüketiciye özel değişiklik yapılmış ise ürün iadesi kabul edilememektedir.

Not:  İadeler ürün kabul departmanı tarafından onaylandıktan sonra yapılır ve bu süre 7 iş gününü bulabilir.


Teslimat

www.bsmhome.com'dan verdiğiniz siparişler en hızlı şekilde hazırlanarak size ulaştırılacaktır.Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde ulaşan siparişleriniz, takip eden ilk iş gününde işleme alınarak belirtilen süreç içerisinde kargoya teslim edilecektir.

Takipte Kalın

BSMHOME © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-Ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır